Добредојдовте во нашата компанија

Детали

 • Економична машина за сечење со ласерски влакна

  Економична машина за сечење со ласерски влакна

  Краток опис:

  Ласерска машина за сечење влакна главно се користи за сечење јаглероден челик, нерѓосувачки челик, бакар, алуминиум и други метални материјали.Може да ги задоволи потребите за преработка на сечење на повеќето индустрии.Поради малата ласерска точка, високата енергетска густина и брзата брзина на сечење, ласерското сечење може да добие подобар квалитет на сечење во споредба со традиционалното сечење со плазма, воден млаз и пламен.Во моментов, машината за ласерско сечење е широко користена во рекламни знаци, обработка на лим, сончева енергија, кујнски прибор, хардверски производи, автомобилски, електрични апарати, прецизни делови и други индустрии.

 • Рачна машина за ласерско заварување 2

  Рачна машина за ласерско заварување 2

  Краток опис:

  Ласерското заварување е метод на обработка што користи ласерски зрак со висока енергетска густина како извор на топлина за заварување материјали. Во последните години, поради континуираниот развој на материјалите, технологиите и процесите, ласерите се широко користени во заварувањето и лемењето на пластика , метали, итн., и ќе продолжи да ги заменува традиционалните методи на заварување како што е заварувањето со аргон во автомобилската индустрија, сензорите, електрониката и другите индустрии.

Избрани производи

ЗА НАС

Lво Ласерска технологија Co., Ltd., е поврзан тоШандонгСуперѕвездаЦПУМашиниГрупа,лоциран иnЛасерски индустриски парк Шандонг Кихе, ѓокусингза истражување и развој, производство, продажба и пост-продажна услуга на CNC опрема.Поминаа 18 години од 2003 година изградена од брендот Superstar.Во 20 земји и региони низ светот се поставени магацини во странство, а производите се извезуваат во повеќе од 100 земји во Европа, Америка, Азија, Африка итн.